Про самопочування.

Самопочуття – категорія суб’єктивна. Але на неї впливає багато об’єктивних факторів. Спектр цих факторів теж широкий: від космічних до мікроскопічних. Почну з масштабних речей.

Вісь обертання нашої планети має нахил 26,5 градуси до площини обертання. При добовому обертанні Землі, наприклад кияни, які разом з містом знаходяться на 51-ій паралелі  північної півкулі, здійснюють коло з радіусом близько 4000 км і довжиною 25000 км  щодоби. Від такої круговерті  маємо день і ніч. А ось центр цього кола на протязі року зміщується від Сонця усього-на всього на 2000 км. Така незначна в космічних масштабах  відстань, а  які вразливі зміни це викликає? Зимовий мороз до -25 градусів і літня спека до +35 градусів. Молодь це помічає, як і старші люди.  Але з віком люди починають відчувати депресивний стан  з настанням осінньої негоди. Можна сказати , що це психологічний фактор. Так- він існує, але виникає він саме через нахил осі обертання Землі. На сезонні зміни накладається фактор зміни якості продуктів харчування. Взимку ми використовуємо запаси фруктів,  овочів,  зерна, кормів для худоби, які з часом втрачають свої властивості. Найбільше це відчувається у втраті продуктaми вітамінів. Тож зима викликає великі проблеми для організму. З одного боку- високі енерговитрати через низькі температури, з іншого боку- погіршення якості харчових продуктів. Ось вам і наслідки у вигляді інфекційних епідемій грипу і ОРВІ. Щоправда останнім часом стало можливим харчуватися свіжими продуктами і взимку, але для цього потрібно мати гроші і розуміння проблеми.

Іншим потужним космічним фактором у нашому житті являється Місяць, який обертається навколо Землі приблизно за 30 діб. Найбільший вплив цей супутник здійснює на людський організм у двох крайніх точках – коли він знаходиться між Землею і Сонцем і коли Земля знаходиться між Сонцем і Місяцем. Ця фаза називається повним місяцем. Років 20 назад я почув в якійсь телепередачі доповідь «дослідника з народу», який стверджував, що його співставлення  дати великих техногенних катастроф з місячними фазами показало, що 80% цих катастроф відбулася з 16 по 19 день місячного календаря. Іншими словами -більшість катастроф відбулася на протязі 5 днів починаючи з повного місяця. Ніяк не зберуся перевірити цей факт, але можу сказати, що останні два невдалі пуски російських космічних ракет підтвердили цей факт. Про себе можу сказати наступне. Дійсно знаю, що хірурги не оперують пацієнтів, які їм не байдужі , під час повного місяця.   З часу, коли мені стало відомо, що в цей період організм людини дуже вразливий, я почав слідкувати за своїм станом – не переохолоджуватись, не випивати і таке інше. Можливо це мені допомагає, а можливо просто плацебо. Але цікаво те, що саме в цей час виникають якісь непередбачені ситуації в моєму житті. Можу також сказати, що за декілька днів до повного місяця відчуваю при

лив енергії і хороше самопочуття. Слідкуйте і ви, шановні, за собою в цей період і можливо це допоможе вам уберегтися від якоїсь напасті. Багато зусиль не потрібно. Треба тільки слідкувати за місячним календарем – занести в свій власний календар  дати повного місяця у поточному році.

Наступний фактор являється об’єктивно-суб’єктивним. Справа у тому, що у кожної людини існує три внутрішніх цикли, початок яких визначаються датою вашого народження. Цикли пов’язані з фізичним, емоційним і інтелектуальним станами організму людини. Кожний з цих станів має свій цикл зміни від максимального підйому до максимального спаду. Період фізичного циклу становить 23 доби, емоційного – 28 діб, інтелектуального – 33 доби.  Можна від цього відмахнутися, мовляв чергова дурниця «розумників». Але кожен з вас може пригадати випадки із власного життя, коли, як кажуть, усе з рук валилося. Існує незаперечний факт, що до цього треба ставитися серйозно. В 60-ті роки минулого століття в Японії муніципальні служби почали застосовувати ці знання на практиці. Для водіїв громадського транспорту склали особисті календарі зміни фізичного, емоційного і  інтелектуального станів і в ті дні, коли у водія два з трьох станів знаходяться на найнижчому рівні, його не випускають на маршрут. Кількість аварій зменшилася вдвічі.

Дізнатися про власні цикли змін фізичного, емоційного і інтелектуального стану можна на будь-якому сайті, де пропонують ввести лише дату народження і видають три кольорові синусоїди. Отримані результати дають змогу визначити дати, коли дві з трьох синусоїд знаходяться в мінімумі і занести ці дати, як несприятливі дні,  в свій власний календар і слідкувати за своїм станом. В несприятливі   дні не займатися відповідальними і важкими справами. Це допоможе зберігати фізичний стан організму і уникати емоційних стресів, що загалом і поліпшує самопочуття.

Крім згаданих довготривалих циклів в організмі людини відбуваються добові цикли. Знання про них  прийшли зі Східної медицини. Вони настільки важливі, що на  їх основі побудована система лікування. Західна медицина, яка лікує симптоми (називається традиційна), а не першопричину хвороби, як це прийнято в Східній медицині, до недавніх часів повністю ігнорувала добові біоритми людського організму. (Як можна себе називати традиційною медициною, якщо тобі тільки трохи більше 300 років, а «нетрадиційній» – понад 3000 років.) УВАГА!   Важливо для тих, хто лікується. Обов’язково ознайомтеся з добовими змінами активності внутрішніх органів. Це допоможе вам ефективніше застосовувати ліки, які вам виписав лікар.

Для тих, хто має недостатній імунітет (а він зараз знижений в усіх мешканців мегаполісів і жителів чорнобильської зони) корисно знати, що період доби з 21 години до 23 години називається період «трьох обігрівачів» або «трьох енергій». Людина, яка спить в цей час підвищує свій імунітет. Також прийом ліків в цей період доби підвищує їх дію на організм.

Тепер про мікроскопічні об’єкти, що впливають на  наше самопочуття. Звичайно це мікроорганізми. Вони по відношенню до людини поділяються на доброякісні і злоякісні. Без перших ми не можемо існувати –  не відбувається процес травлення в кишківнику, інші намагаються нами харчуватися і можуть позбавити життя. Парадокс сучасного лікування полягає втому, що поява нових ліків стимулює розвиток злоякісних і пригнічує існування доброякісних.

Вихід з ситуації прихований у рослинному світі нашої природи. Сучасна медицина, яка базується на людській ліні ( прийшов до лікаря, отримав рецепт – заплатив гроші, купив таблетку –  заплатив гроші, проковтнув  і все готово) понівечила майже всю інформацію про лікування природними засобами. Скажімо, ви страждаєте запорами. Причина –  розлад в бактеріальному середовищі в товстій кишці. Але без хорошого спеціаліста і лабораторних досліджень в доступній для нас медицині проблему не вирішити. Натомість вам пропонують безліч засобів з екрану телевізора. І ніхто вам не скаже, що цвіт терену або дикої сливи це ваші ліки від запору. А про те що проблему можна вирішати за допомогою простої води, взагалі мало хто знає. Потрібно перед сном і вранці на тщесерце випивати склянку кип’яченої гарячої води (температура чаю, який ви в змозі пити). Через два тижні ви будете сідати на горщик за розкладом з точністю ±10 хв. Перевірено моєю дружиною і мною, щоправда я на запори не скаржився. Але хіба це можливо кожного вечора і кожного ранку готувати собі гарячу воду? Це ж просто знущання над особою. Думає більшість людей і йдуть в аптеку купувати чергову таблетку.  Сумно усвідомлювати, але більшість людей (приблизно 80% ) проживши життя не усвідомлюють, що без власних зусиль не можливо отримати коштовної речі. В даному випадку хороше самопочуття. І таких прикладів можна навести безліч.

Незважаючи на те, що в тілі людини «хазяйнує» душа, існує незаперечний зворотній зв’язок. Стан нашого тіла впливає на нас – носія свідомості. Існує народна формула: в здоровому тілі –  здоровий дух. Тобто дух в такому тілі не страждає від тілесних недуг. Хороше самопочуття –  необхідна умова повноцінного і щасливого життя. А воно без власних зусиль просто не можливе.  Бо під лежачий камінь вода не тече.

Автор

Karpusha

Official representative of Alexander Karpenko on this website

2 коментарі до “Про самопочування.”

 1. ?Evaluation Essay Sample: The Producing Style Of J.K.Rowling
  The whole world celebrated the release belonging to the initial book installment in the Harry Potter series, Harry Potter in addition to the Philosopher’s Stone, in June 1997 (Allsobrook, 2003). Since then, the world patronized the next six books inside of the installment. It became so popular that the whole installment have been made into an eight-part film series by Warner Brothers Pictures and was dubbed as one particular from the highest grossing film series of all times (Thompson, 2008). But what could be the reason for this huge success? What magic did J.K. Rowling casted on her creating style that made this story captivating to its audiences?
  Truth be told, I am a fan of J.K Rowling, and her Harry Potter series has inspired me to pursue crafting. I like how she compressed several genres for example fantasy, mystery, adventure, romance, and coming of age then slowly transitioned to your darker tone as you go deeper into the story. She remained consistent throughout the series which is very important in sorting out natural events. She is very descriptive within a way that it permits the reader’s imaginations to open up to whole new amount giving the feeling of actually being there during the story. She makes every character inside story important and unique inside of a way that the readers could relate to their strengths and weaknesses. The plot is amazing in its have way as it grows darker and even more complex in every single book.
  However, Rowling are generally very creative and may be too descriptive that she could spend two internet pages describing a character or a destination to the point that it almost sound poetic. This are generally considered as 1 of her flaws in crafting. Aside from her over-creative technique, she also has the knack of by using a lot of semi-colons, ellipses, dashes, parenthesis and sturdy verb choices. This fact is evident in J.H. Trumble’s analysis (2010) influenced by a two-page-spread from J.K. Rowling’s The Deathly Hallows. Apart from these flaws, I can say that right here producing style is average and straightforward that it could easily seize the hearts of children and teens, however, adults (particularly those who are knowledgeable in literature) would get hold of it disappointing.
  So what made Rowling’s story successful? It is all in her flaws. These flaws established her apart from the opposite writers of her technology. She created a story where she will allow and requires the reader to implement their private imagination. She remained consistently straight forward throughout her novels to avoid overwhelming readers. Her use of humor, straightforwardness, the use of creativity are her finest techniques she has utilised to manage the readers’ interest from the story. As Edgar Poe would have stated, “There is not any exquisite beauty…without some strangeness around the proportion.” I believe this is what J.K. Rowling is all about.
  Allsobrook. Dr. M. (18 June, 2003) Potter’s Area inside the Literary Canon. Retrieved January 20, 2014 from BBC News Site: http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/2996578.stm Thompson, S. (two April, 2008) Opportunity Big Shot: Harry Potter author J.K. Rowling. Retrieved January 20, 2014 from The Times: London Trumble, J.H. (7 July, 2010) An Exhaustive Analysis of J.K. Rowling’s Creating Style – based upon a random two-page-spread sample from the Deathly Hallows. Retrieved from http://www.jhtrumble.com/blog/2010/7/7/an-exhaustive-analysis-of-jkrowlings-writing-style-based-on.html
  What is really an evaluation essay, and how do you develop a strong a single if you should have never done it before? No doubt, you will have a qualitative evaluation essay sample, that may serve you more desirable than any explanation that doesn’t have actual textual content extracts and examples. It’s possible to get extra samples on assorted topics at our blog. We prefer to remind you that you just are not allowed to copy the intel or use it in any other way that violates the author’s rights. However, we understand the hardships that students face during their studies, and we are always willing to help. Put an order to get a perfect evaluation essay sample or any other kind of assignment you require.
  Post your instructions to writers for free of charge
  buy an essay cheap

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *